Zwiedzanie Gdyni pieszo: Najpiękniejsze trasy spacerowe 2023

Gdynia to dynamiczne miasto nad Bałtykiem, pełne uroku i ciekawych miejsc do odkrycia. Jeśli chcesz poznać to piękne miejsce w sposób aktywny i bliższy naturze, warto wybrać się na piesze wędrówki. Oto kilka propozycji malowniczych tras spacerowych, które pozwolą Ci odkryć najpiękniejsze zakątki Gdyni.

Spędzając noc w Gdyni, warto rozważyć dobry nocleg, w miejscu gdzie można miło spędzić czas, z łatwym dostępem do centrum miasta. W tym celu można udać się do Pokoi pod Żaglami. Obiekt ten położony jest w dogodnej lokalizacji w miejscowości Gdynia i oferuje bezpłatne WiFi, prywatna łazienkę oraz widok na miasto.

Spacer po molo

Spacer po słynnym gdynińskim molo to obowiązkowy punkt programu dla każdego odwiedzającego. To najdłuższe drewniane molo w Europie, które prowadzi aż do otwartego morza. Podczas spaceru można podziwiać przepiękne widoki na Bałtyk i nadbrzeżne krajobrazy. Molo jest również doskonałym miejscem na obserwację statków, żaglówek i innych jednostek pływających.

Bulwar Nadmorski

Bulwar Nadmorski to idealne miejsce na spacer wzdłuż brzegu morza. Ta malownicza promenada rozciąga się na długości kilku kilometrów, oferując piękne widoki i atmosferę nadmorskiego kurortu. Podczas spaceru możesz delektować się świeżym powietrzem, zapierającymi dech w piersiach widokami na plażę oraz przystań jachtową. Na Bulwarze Nadmorskim znajdują się również liczne kawiarnie, restauracje i miejsca, gdzie można odpocząć i delektować się smakiem lokalnej kuchni.

Podczas tych spacerów niedaleko naszych pokoi w Gdyni, będziesz mieć okazję zobaczyć wiele interesujących miejsc w Gdyni. Niektóre z nich to:

Akwarium Gdyńskie

To jedno z największych akwariów w Polsce, które prezentuje bogatą różnorodność morskich gatunków. Możesz zobaczyć różnokolorowe ryby, rekiny, meduzy i wiele innych fascynujących stworzeń.

Muzeum Marynarki Wojennej

Jeśli interesujesz się historią morskiego żeglugi i marynarki wojennej, to to miejsce jest dla Ciebie. Muzeum prezentuje bogatą kolekcję eksponatów związanych z polską marynarką wojenną, w tym okręty, broń, mundury i inne artefakty. Co najważniejsze, znajduje się blisko naszych pokoi w Gdyni

Skwer Kościuszki

To popularne miejsce spotkań i wypoczynku dla mieszkańców i turystów które znajduje się niedaleko apartamentów w  Gdyni. Skwer jest otoczony pięknymi ogrodami, fontannami i rzeźbami. Można tu odpocząć na ławce, podziwiać rozbłyskujące fontanny lub podziwiać okolicę.