W Gdyni żyje się najlepiej!

Spędzając noc w Gdyni, warto rozważyć dobry nocleg, w miejscu gdzie można miło spędzić czas, z łatwym dostępem do centrum miasta. W tym celu można udać się do Pokoi pod Żaglami. Obiekt ten położony jest w dogodnej lokalizacji w miejscowości Gdynia i oferuje bezpłatne WiFi, prywatna łazienkę oraz widok na miasto.

Zobacz naszą ofertę!

W Gdyni żyje się najlepiej!

W Polsce znajduje się bardzo wiele urokliwych miast. Jednakże, czy sam urok wystarczy do zachęcenia zamieszkania w nich i dobrej jakości życia? Gazeta Wyborcza przeprowadziła sondaż, dotyczący tego, w jakim mieście żyje się ludziom najlepiej. Na szczycie znalazła się Gdynia, a zaraz za nią Wrocław i Toruń. Dlaczego zatem warto zamieszkać w tym nadmorskim mieście i wynająć w nim pokój? Bezkonkurencyjnie mieszkańcy Gdyni wystawili w ankietach jedne z najwyższych ocen właśnie dla swojego miasta. Kategorie badania dotyczyły m.in. dostępności żłobków i przedszkoli, tras rowerowych, poczucia bezpieczeństwa, czy estetyki miasta. Gdynia cieszy się również najwyższą oceną w przypadku ogólnej jakości życia.

Gdynia z góry
Źródło: https://trojmiasto.wyborcza.pl

Najlepszy Samorząd – Gdynia!

Główną zaletą takiego stanu rzeczy jest lokalny patriotyzm, na który stawiają władze miasta a mieszkańcy się mu poddają. Oprócz tego gdyńscy samorządowcy dobrze potrafią dbać o swój PR i tworzą dobre reklamy oraz projekty wewnętrzne oraz zewnętrzne miasta np. Gdynia Rodzinna. Dobrą oceną w tej kategorii cieszy się również Wrocław. Gdynianie również wysoko ocenili swój transport publiczny. Zatem wynajmując w niej pokój nie powinieneś obawiać się o dojazd w jakiekolwiek inne miejsce w mieście. Zawsze znajdzie się dla Ciebie jakis autobus, lub trolejbus. Dodatkowym plusem są elektryczne trolejbusy na baterie. Popularnością cieszy się w Gdyni, jak i całym Trójmieście dobrze rozwinięta sieć tras rowerowych. Według sondażu, najgorzej żyje się w Łodzi, Radomiu i Częstochowie, czego główną przyczyną były upadki zakładów przemysłowych. Jeśli chodzi o Łódź, to wciąż mierzy się ona ze zniszczeniami architektonicznymi, czy sporymi obszarami, na których panuje bieda. Pomijając sondaż Gazety Wyborczej w międzynarodowym rankingu jakości życia przeprowadzonym przez Numbeo w 2019 roku w pierwszej setce znalazł się sąsiad Gdyni – Gdańsk.

Gdańsk ulica długa
Źródło: https://trojmiasto.wyborcza.pl

Swój sukces powtórzył w bieżącym roku zajmując 159 miejsce w tym samym notowaniu. Gdynia w tym rankingu się nie odnalazła, czego jedną z przyczyn może być właśnie zdominowanie jej przez owego mocarza Trójmiasta. Mimo wszystko na tym tle Gdynia stała się pewnego rodzaju skarbem, w którym warto zamieszkać i wynająć pokój w Gdyni, ponieważ jest to miasto idealnie przystosowane dla mieszkańca i turysty.

Leave A Reply