Trasa rowerowa

Spędzając noc w Gdyni, warto rozważyć dobry nocleg, w miejscu gdzie można miło spędzić czas, z łatwym dostępem do centrum miasta. W tym celu można udać się do Pokoi pod Żaglami. Obiekt ten położony jest w dogodnej lokalizacji w miejscowości Gdynia i oferuje bezpłatne WiFi, prywatna łazienkę oraz widok na miasto.

Zobacz naszą ofertę!

Ciekawą formą aktywności Trójmieście jest Nadmorska Trasa Rowerowa.

Prowadzi ona przez wszystkie miasta Trójmiasta. Jeśli nocujesz w Gdyni najlepiej byłoby udać się w pierwszej kolejności np. kolejką SKM lub innym środkiem komunikacji miejskiej do Gdańska z rowerem, skąd można będzie ruszyć w trasę powrotną do naszego hotelu tudzież wynajmowanego pokoju. Atrakcja ta jest idealna dla zawodowych rowerzystów oraz amatorów. Nie posiada również ograniczenia wiekowego a zatem nadaje się zarówno dla dzieci i dorosłych. Cała trasa mierzy około 30 km a przebiega w większości wydzielonymi od ruchu ulicznego drogami. Wycieczka rozpoczyna się przy gdańskiej Wyspie Spichrzów skąd przejdziemy się z rowerem ulicą Długą, gdzie można podziwiać piękne zabudowania architektoniczne oraz fontannę Neptuna. W mieszczącej się po drodze Wieży Więziennej mieści się Muzeum Bursztynu.

Trasa Rowerowa
Źródło: https://www.gdynia.pl

Co robić w Gdyni gdy pada?

Na trasie znajduje się również historyczna brama nr 2 do Stoczni Gdańskiej, a tuż za nią Europejskie Centrum Solidarności otoczone przez okolice starej stoczni, w których znajdują się m.in. Pomnik Poległych Stoczniowców z Placem Solidarności. Od ECS do Brzeźna trasa prowadzi wzdłuż ulic, aczkolwiek odbywa się na wydzielonych dla rowerów ścieżkach więc bez wątpienia bezpiecznie wrócić z wycieczki do swojego pokoju. Stamtąd droga prowadzi wzdłuż morza do Sopotu, gdzie podziwiać można sławne Molo. Można wtedy odetchnąć rześkim morskim powietrzem. Po chwili jadąc przez Park Kolibkii dojedziemy do Gdyni, a dokładniej do klimatycznego Orłowa z klifem oraz mniejszym niż w poprzednim mieście molo. Tam odbijając w bok i jadąc wzdłuż Alei Zwycięstwa dojedziemy do mety, którą jest Skwer Kościuszki, który zawiera wiele atrakcji takich jak np. Dar Pomorza, ORP Błyskawica i Akwarium Gdyńskie wcześniej jeszcze podróżując Bulwarem Nadmorskim. Stamtąd można już bezpiecznie dojechać do swojego pokoju, w którym następnie czeka cię zasłużony po wyczerpującej podróży odpoczynek.

Leave A Reply