Plaże w Gdyni

Spędzając noc w Gdyni, warto rozważyć dobry nocleg, w miejscu gdzie można miło spędzić czas, z łatwym dostępem do centrum miasta. W tym celu można udać się do Pokoi pod Żaglami. Obiekt ten położony jest w dogodnej lokalizacji w miejscowości Gdynia i oferuje bezpłatne WiFi, prywatna łazienkę oraz widok na miasto.

Zobacz naszą ofertę!

Jako iż Gdynia jest nadmorskim miastem warto jest wiedzieć co nieco o plażach, które się w niej znajdują. Decydując się na nocleg w tym mieście z okazji np. wakacji w celu wypoczynku dobrze jest się zorientować, gdzie można wypocząć nad wodą. Najsłynniejsza plaża to ta w śródmieściu. Można się tam dostać bez problemu praktycznie z każdej części miasta więc ulokowanie pokoju nie powinno w tym przypadku sprawiać wiele problemów. Znajduje się przy niej oczywiście Skwer Kościuszki oraz Bulwar Nadmorski. Nie brakuje tam również budek z lodami, czy goframi oraz innymi przekąskami. Jest tam też wiele restauracji i barow. Oprócz tego znajduje się tam spory plac zabaw, na którym czas w radosny sposób mogą spędzać najmłodsi plażowicze. Obok niego zaś mieści się boisko do siatkówki dla tych bardziej aktywnych osób.

Bulwar Gdynia
Źródło: https://atrakcje.info.pl
Kolejną plażą, na którą warto się wybrać po opuszczeniu naszego hotelu jest plaża w Babich Dołach. Należy ona do jednych z bardziej klimatycznych. Znajduje się dam dawna torpedownia oraz pozostałości po molo prowadzącym do niej. Swoim urokiem przyciąga do siebie wielu fotografów oraz turystów natomiast plażowiczów jest tam zdecydowanie mniej porównywalnie do wszystkich innych plaż. Dominuje tam więc cisza i spokój oraz brakuje tam miejskiego zgiełku.

Zobacz inne atrakcje w Gdyni!

Plaże Babie Doły
Źródło: https://www.gdynia.pl
Po opuszczeniu naszego pokoju godną uwagi plażą jest również ta w Redłowie. Najlepiej jest tam znaleźć się przed południem, ponieważ w późniejszych porach nie dochodzi tam światło słoneczne. Rozpościera się aż do klifu, który jest symboliczną granicą między plażami dwóch dzielnic – Redłowa i Orłowa. Plaża orłowska uważana jest z jedną z najbardziej urokliwych w Trójmieście. Podobnie jak w Babich Dołach jest tam bardzo mało plażowiczów, ponieważ plaża jest tam w większości kamienista. Nie przeszkadza to jednak turystom w odwiedzaniu tego uroczego miejsca, które dodatkowo zdobi molo. Do spokojnych plaż należy też ta na Oksywiu. Znajduje się przy niej deptak oraz przystań rybacka.

🌧Co robić w deszczowy dzień w Gdyni?🌧

Plaża Redłowo
Źródło: https://galeria.trojmiasto.pl
Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się na wybór Gdyni jako celu swojej podóży nad morze to ten artykuł powinien zmotywować Cię do wynajęcia tam noclegu i spędzenia wolnego czasu na pięknych gdyńskich plażach.