Natura w Gdyni

Spędzając noc w Gdyni, warto rozważyć dobry nocleg, w miejscu gdzie można miło spędzić czas, z łatwym dostępem do centrum miasta. W tym celu można udać się do Pokoi pod Żaglami. Obiekt ten położony jest w dogodnej lokalizacji w miejscowości Gdynia i oferuje bezpłatne WiFi, prywatna łazienkę oraz widok na miasto.

Zobacz naszą ofertę!

Jeśli już Państwo wynajęli pokój, warto zapoznać się z atrakcjami które można odwiedzić.
W Gdyni znajdziemy wiele miejsc, gdzie możemy aktywnie spędzić czas obcując z naturą. Tutaj znajdziecie listę takich miejsc!

Widok na morze
Źródło: https://www.banita.travel.pl

Pokój trzyosobowy w Gdyni

1. Leśny Ogród Botaniczny Marszewo

Jeśli zdecydowałeś się na pobyt w pokoju w Gdyni, warto odwiedzić Leśny Ogród Botaniczny. Jeden z najmłodszych ogrodów botanicznych w kraju, prowadzony przez leśników z Nadleśnictwa Gdańsk. Ogród specjalizuje się w kolekcjach roślin rodzimych dla terenu Pomorza Gdańskiego. Organizowane są tu różnego rodzaju zajęcia edukacyjne. W tygodniu adresowane przede wszystkim do uczniów, w trakcie Ogrodowych Niedziel do indywidualnych zwiedzających i rodzin z dziećmi. Ogród otwarty dla indywidualnych zwiedzających w dni powszednie od 10:00 do 14:00 oraz w Ogrodowe Niedziele. Wstęp jest bezpłatny.LOBMM
Źródło: www.gdynia.pl
Szlak Alicji, Szlak Korzeni oraz Szlak Wiewiórki to edukacyjne szlaki spacerowe na terenie Leśnego Ogrodu Botanicznego w Gdyni. Są poza terenem ogrodzonym ogrodu, w związku z tym można z nich korzystać bez względu na to czy sam ogród jest czynny.

Zobacz co można robić w deszczowy dzień w Gdyni!

2. Park Centralny 

To nowa, zielona przestrzeń w pobliżu pokoju w Gdyni, w której każdy znajdzie miejsce dla siebie, a szczególnie dobrze poczują się miłośnicy aktywnego wypoczynku. Na terenie parku znajdują się m.in. nowe drzewa i krzewy, mała architektura, park sensoryczny, boisko do gry w bule, plenerowe szachownice, fontanna, linowy plac zabaw dla dzieci, skatepark dla początkujących, siłownia oraz ścieżki dla biegaczy i wrotkarzy a także wybieg dla psów.
Park Centralny
Źródło: www.trojmiasto.pl

Pokój dwuosobowy w Gdyni

3. Rezerwat Cisowa

Utworzony w 1983 roku na powierzchni 24,76 ha. Obejmuje część doliny potoku Cisówka wraz z przylegającymi zboczami na lesistej krawędzi wysoczyzny morenowej Pojezierza Kaszubskiego. Chroni naturalną rzeźbę terenu oraz dobrze zachowane zbiorowiska roślinne: żyzną buczynę pomorską, przystrumykowy łęg jesionowo-olszowy i roślinność źródliskową.
Rezerwat
Źródło: mapio.net

Na terenie rezerwatu stwierdzono 217 gatunków roślin naczyniowych. Spośród nich 3 gatunki podlegają ochronie częściowej (gnieźnik leśny, wawrzynek wilczełyko, widłak wroniec). Na uwagę zasługuje spora ilość roślin górsko-podgórskich. Rosną tu m.in. przetacznik górski, tojeść gajowa, manna gajowa, bniec czerwony i na kamieniach w potoku rzadki krasnorost Hildenbrandia rivularis.

Zobacz również inne atrakcje w Gdyni !

4. Rezerwat Kacze Łęgi

Utworzony w 1983 roku na powierzchni 8,97 ha. Obejmuje część lesistej doliny Kaczego Potoku, zwanego też rzeką Kaczą, rozcinającej krawędź wysoczyzny morenowej w sąsiedztwie Gdyni. Chroni dobrze zachowany łęg wiązowy z okazałym drzewostanem i bogatym runem. Wśród drzew wiodącą rolę pełnią tu olsza czarna i jesion wyniosły.
Rezerwat Kacze LegiŹródło: www.globtroter.pl

Na obszarze rezerwatu stwierdzono 210 gatunków roślin naczyniowych. Na uwagę zasługuje stosunkowo duża ilość roślin górsko-podgórskich. Rosną tu między innymi bniec czerwony, kozłek bzowy, przetacznik górski i tojeść gajowa.

Apartament w Gdyni

5. Rezerwat Kępa Redłowska

Rezerwat Kępa Redłowska został utworzony w 1938 r. jako jeden z pierwszych w Polsce. Obejmuje obszar wzdłuż Zatoki Gdańskiej od Polanki Redłowskiej do rzeki Kaczej w Orłowie. Chroni on piękny fragment nadmorskiego krajobrazu: naturalny las bukowy na klifowym brzegu poprzecinany głębokimi wąwozami o stromych zboczach.
Kępa Redłowska
Źródło: popiasku.pl

Osobliwością przyrodniczą jest występowanie naturalnych stanowisk chronionego jarząbu szwedzkiego. Strome zbocza klifowe osiągające wysokość do 86 m n.p.m. tworząc niezwykłe miejsca widokowe na wody Zatoki Gdańskej, lecz wskutek zjawiska abrazji stale ulegają niszczeniu przez morskie fale. Co roku brzeg wygląda inaczej. Miłośników militariów zachwycą stanowiska artyleryjskie 11 BAS z okresu zimnej wojny.

Źródło tekstu: Gdynia.pl