Muzea w Gdyni

Spędzając noc w Gdyni, warto rozważyć dobry nocleg, w miejscu gdzie można miło spędzić czas, z łatwym dostępem do centrum miasta. W tym celu można udać się do Pokoi pod Żaglami. Obiekt ten położony jest w dogodnej lokalizacji w miejscowości Gdynia i oferuje bezpłatne WiFi, prywatna łazienkę oraz widok na miasto.

Zobacz naszą ofertę!

Kiedy decydujesz się na spędzenie swojego wolnego czasu tudzież wakacji, w nadmorskim mieście, którym jest Gdynia i w związku z tym zapewniasz sobie nocleg w tym mieście dobrze jest wiedzieć, co można w nim robić poza plażowaniem. Wbrew pozorom znajduje się tutaj wiele atrakcji dla każdego – również dla tych zafascynowanych historią. Gdynia oprócz licznych pomników, czy tablic pamięci posiada również parę muzeów, którym warto poświęcić swoją uwagę. Gdy wyruszymy już ze swojego pokoju w miejsca inne niż plaża warto zajrzeć w następujące miejsca:

Statek Dar Pomorza

Jest to przykład polskiego żaglowca. Można zwiedzić na nim międzypoklad, gdzie znajdują się tablice informcyjne na temat historii statku. Dalej znajduje się maszynownia z silnikiem i innymi tego typu urządzeniami. Jest tam również magazyn żagli, pomieszczenie oficerskie, pomieszczenia oficerów starszych oraz pokład ze stanowiskami sterowymi. Dalej jest też kuchnia i dziobówka, gdzie znajduje się m.in. “dzwon zwycięstwa”.

Dar Pomorza
Źródło: https://www.trojmiasto.pl

ORP Błyskawica

Najsłynniejszy polski statek II Wojny Światowej. Zwiedzić można na niej śródokręcie. Podziwiać tam również można potrójną wyrzutnię torpedową, przekrój torpedy oraz miotacz min. Pod pokładem znajduje się wystawa z modelami okrętów z różnych epok, mundurami, dokumentami, bronie oraz odznaczenia.

ORP Błyskawica
Źródło: https://trojmiasto.wyborcza.pl

Domek Żeromskiego

Dom, w którym Stefan Żeromski odpoczywał ze swoją rodziną w 1920 roku. Dzisiaj zorganizowana jest tam wystawa z pamiątkami po nim oraz odbywają się tam czesto spotkania kulturalne takie jak np. wernisaże.

Domek Żeromskiego
Źródło:https://www.gdynia.pl

Muzeum Emigracji

Muzeum to upamiętnia wyjazdy z ziem polskich. Przedstawia losy ludzi tych anonimowych oraz tych, których możemy znać z imienia i nazwiska w kontekście różnych osiągnięć. Prowadzi też projekty edukacyjne i kulturalne.

Muzeum Emigracji
Źródło: https://www.gdynia.pl
Muzeum Motoryzacji – zawiera odrestaurowane auta, do ktorych zalicza się m.in. Ford T, czy Harley Davidson 42 WLA.

Wynajmując pokój w Gdyni, grzechem wręcz byłoby nie odwiedzenie muzeum mówiącego o histori tego miasta, czyli Muzeum Miasta Gdyni, które dysponuje bogatymi informacjami na temat historii miasta.

Zobacz również inne atrakcje w Gdyni!

Gdy już opuścimy nasz hotel w celu zdobywania wiedzy na tematy historyczne warto jeszcze odwiedzić dwa muzea o nieco innej tamatyce, a mianowicie:

Akwarium Gdyńskie

Miejsce ukazujące wiele organizmów wodnych takich, jak np. ryby, płazy czy koralowce. Dysponuje również wieloma zajęciami edukacyjnymi.

Akwarium Gdyńskie
Źródło: https://akwarium.gdynia.pl

Centrum Nauki Experyment 

Miejsce idealne dla każdego bez znaczenia na grupę wiekową. Można tam obserwować oraz samodzielnie wykonywać eksperymenty, jak i podziwiać rożne prawa fizyki. Muzeum posiada części stałe oraz tymczasowe. Dysponuje rownież bogatą ofertą edukacyjną.

Centrum Nauki Experyment
Źródło: https://experyment.gdynia.pl

Bilety do Centrum Nauki Experyment

Muzea te swoją specyfiką powinny przyciągnąć potencjalnego klienta przebywającego w Gdyni do siebie lub zachęcić kogoś innego do wynajmu pokoju z tym pięknym mieście.