Linia meleksów na molo w Orłowie

Spędzając noc w Gdyni, warto rozważyć dobry nocleg, w miejscu gdzie można miło spędzić czas, z łatwym dostępem do centrum miasta. W tym celu można udać się do Pokoi pod Żaglami. Obiekt ten położony jest w dogodnej lokalizacji w miejscowości Gdynia i oferuje bezpłatne WiFi, prywatna łazienkę oraz widok na miasto.

Zobacz naszą ofertę!

Dojazd na molo w Orłowie ułatwiony

Transport miejski pod samo molo w Orłowie wkrótce będzie możliwy  dzięki meleksom obsługiwanych przez ZKM Gdynia. To wygodne i praktyczne rozwiązanie zarówno dla mieszkańców, jak i turystów, którzy w sezonie szczególnie chętnie odwiedzają ten rejon Gdyni.

Molo w Orłowie
Źródło: piekniejestzyc.pl

Zobacz również inne plaże w Gdyni

Od 1 lipca w Orłowie zacznie funkcjonować strefa płatnego parkowania. Wprowadzenie opłat za pozostawienie auta w tej dzielnicy ma przełożyć się m.in. na zmniejszenie liczby osób przyjeżdżających samochodami osobowymi w miejsca sąsiadujące z molem w Orłowie, szczególnie w celach turystycznych. Alternatywą dla tych osób ma być wygodny transport zbiorowy.

Widok z molo w orłowie
Źródło: styl.pl

Urokliwa i kameralna ulica Orłowska nie jest jednak w stanie pomieścić standardowych pojazdów komunikacji miejskiej, takich jak autobusy czy trolejbusy, które miałyby problem z bezpiecznym nawróceniem w okolicy orłowskiego molo. Dojazd w to miejsce zapewnić mogą jedynie pojazdy o najmniejszych gabarytach i dużej zwrotności. Należą do nich wolnobieżne pojazdy elektryczne, czyli tzw. meleksy.

Linia meleksowa w Orłowie

Pomysł na wprowadzenie do Orłowa linii „meleksowej” zakłada wprowadzenie na ulice dwóch 12-osobowych pojazdów tego typu. Założona trasa ma długość 2,7 km, a czas jej pokonania przyjęto w przedziale o 8 do 14 minut. Meleksy pojadą od molo w Orłowie ulicą Orłowską, następnie jezdnią serwisową alei Zwycięstwaulicami Przebendowskich, Świerkową i ponownie Orłowską do molo. Meleksy będą zatrzymywać się w pięciu punktach. Początkiem i jednocześnie końcem trasy będzie molo w Orłowie. Pasażerowie będą mogli wsiąść lub wysiąść przy al. Zwycięstwa, a także na ul. Świerkowej w okolicy obu wejść na peron stajci SKM Gdynia Orłowo.

Co robić w deszczowy dzień w Gdyni?

Molo w Orłowie z góry
Źródło: trojmiasto.pl

Zmiany w statucie

Aby móc uruchomić „meleksową” linię w Orłowie, potrzebne były zmiany w statucie ZKM Gdynia. Możliwość jego zmiany umożliwiła uchwała przyjęta przez Radę Miasta Gdyni podczas sesji 26 maja.


Źródło: nadmorski24.pl

Nie była to jednak jedyna uchwała związana z uruchomieniem transportu zbiorowego do molo w Orłowie. Radni zadecydowali o powierzeniu prezydentowi miasta uprawnień do określania cen za przewóz osób wolnobieżnymi pojazdami elektrycznymi, czyli meleksami. 

Przyjęte uchwały pozwolą już wkrótce uruchomić linię „meleksową”, która zapewni bezpośredni dojazd do molo w Orłowie.

Źródło tekstu: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/do-molo-w-orlowie-dojedziemy-meleksem,557363