Co robić w wakacje w Gdyni?

Spędzając noc w Gdyni, warto rozważyć dobry nocleg, w miejscu gdzie można miło spędzić czas, z łatwym dostępem do centrum miasta. W tym celu można udać się do Pokoi pod Żaglami. Obiekt ten położony jest w dogodnej lokalizacji w miejscowości Gdynia i oferuje bezpłatne WiFi, prywatna łazienkę oraz widok na miasto.

Zobacz naszą ofertę!

Skwer Kościuszki i Molo Południowe w Gdyni

Pierwszym obiektem wartym odwiedzenia podczas pobytu w pokojach nad morzem to Skwer Kościuszki – reprezentacyjne miejsce Gdyni, u zbiegu ulicy Świętojańskiej i ulicy 10 Lutego. To właśnie tutaj 11 czerwca 1987 roku z mieszkańcami Gdyni spotkał się papież Jan Paweł II.

molo_poludnioweŹródło:https://www.gdynia.pl https://pomorskie.travel

Molo Południowe będące przedłużeniem Skweru Kościuszki powstało w latach trzydziestych XX wieku. Obecnie jest centrum turystyczno-rekreacyjnym Gdyni. Przy nim cumuje ORP „Błyskawica”, najstarszy zachowany do naszych czasów niszczyciel biorący udział w II Wojnie Światowej, obecnie przekształcony w muzeum oraz zwodowany pod koniec XIX wieku żaglowiec szkoleniowy – muzeum „Dar Pomorza”.

Zobacz inne atrakcje w Gdyni!

Kamienna Góra

Kolejną atrakcją blisko apartementów w Gdyni jest Punkt widokowy Kamienna Góra który prezentuje przepiękną panoramę Gdyni – zarówno na morze jak i na miasto. Droga na Kamienną Górę odbywa się schodami bądź darmową kolejką dostosowaną do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

kamienna_gora
Źródło:https://www.gdynia.pl

Statek Dar Pomorza

Jest to przykład polskiego żaglowca. Można zwiedzić na nim międzypoklad, gdzie znajdują się tablice informcyjne na temat historii statku. Dalej znajduje się maszynownia z silnikiem i innymi tego typu urządzeniami. Jest tam również magazyn żagli, pomieszczenie oficerskie, pomieszczenia oficerów starszych oraz pokład ze stanowiskami sterowymi. Dalej jest też kuchnia i dziobówka, gdzie znajduje się m.in. “dzwon zwycięstwa”.

Dar Pomorza
Źródło: https://www.trojmiasto.pl

ORP Błyskawica

W pobliżu pokoi pod żaglami znajduje się najsłynniejszy polski statek II Wojny Światowej. Zwiedzić można na niej śródokręcie. Podziwiać tam również można potrójną wyrzutnię torpedową, przekrój torpedy oraz miotacz min. Pod pokładem znajduje się wystawa z modelami okrętów z różnych epok, mundurami, dokumentami, bronie oraz odznaczenia.

ORP BłyskawicaŹródło: https://trojmiasto.wyborcza.pl

🌧Co robić w deszczowy dzień w Gdyni?🌧

Plaża w Gdyni

Jako iż Gdynia jest nadmorskim miastem warto jest wiedzieć co nieco o plażach, które się w niej znajdują. Decydując się na nocleg w Gdyni z okazji np. wakacji w celu wypoczynku dobrze jest się zorientować, gdzie można wypocząć nad wodą. Najsłynniejsza plaża to ta w śródmieściu. Można się tam dostać bez problemu praktycznie z każdej części miasta więc ulokowanie pokoju nie powinno w tym przypadku sprawiać wiele problemów.