...

Spędzając noc w Gdyni, warto rozważyć dobry nocleg, w miejscu gdzie można miło spędzić czas, z łatwym dostępem do centrum miasta. W tym celu można udać się do Pokoi pod Żaglami. Obiekt ten położony jest w dogodnej lokalizacji w miejscowości Gdynia i oferuje bezpłatne WiFi, prywatna łazienkę oraz widok na miasto.

Zobacz naszą ofertę!

Decydując się na wynajem pokoju na rzecz spędzenia wolnego czasu, czy wakacji dobrze byłoby znać atrakcje w Gdyni.

Gdynia z lotu ptaka
Źródło: https://gdynia.naszemiasto.pl

Dla dzieci ciekawą atrakcją jest mini zoo “Zwierzaki nad potokiem”

Znajduje się ono w miejscowości Żukczyn położonej niedaleko Gdańska. Jest tutaj wiele rodzajów zwierząt, do których należą m.in. emu, kucyki, owieczki, czy dniele. Zwierzaki te są oswojone z ludźmi dzięki czemu bez problemu wchodzą w interakcję zarówno z dziećmi, jak i ich opiekunami. Miejsce to oferuje też wiele dodatkowych atrakcji, w których skład wchodzi np. organizacja imprez plenerowych. Jest to jednak takie miejsce, przy którm należy liczyć się z tym, że niezależnie, w jakiej lokalizacji wynajmiemy pokój to do części atrakcji będzie trzeba dojeżdżać.

Alpaki Nad PotokiemŹródło: https://www.pruszczgdanski.pl

Akwarium Gdyńskie

Przed wynajmem będzie trzeba zatem dobrze przeanalizować kilka rzeczy. Przy wyborze pokoju, w którym zatrzymamy się w Gdyni należy zwrócić uwagę na to, czy będziemy woleli skupić cel swojej podróży bardziej w centrum miasta, czy na jego obrzeżach. Zoo było przykładem atrakcji poza nim, a co można zobaczyć w jego środku? Do takich miejsc należy Akwarium Gdyńskie znajdujące się niedaleko noclegu Pokoje Pod Żaglami na końcu Skweru Kościuszki. Można tam zobaczyć wiele organizmów, które żyją pod wodą, a należą do nich m.in. koralowce, ryby, czy płazy. Poza tym instytucja ta oferuje bogaty pakiet zajęć edukacyjnych na temat morskiego świata.

Akwarium GdyńskieŹródło: https://akwarium.gdynia.pl

🐟Zobacz ofertę Akwarium w Gdyni🐟

Historyczny niszczyciel “Błyskawica” – ORP

Kolejnym obiektem do którego można w łatwy sposób dostać się wynajmując nasz pokój w Gdyni jest historyczny niszczyciel
Brał on udział w wielu akcjach wojennych. Okręt można zwiedzić. Wewnątrz znajduje się wystawa dotycząca związku Polski z morzem. Obok niego zacumowany jest “Dar Pomorza”, który jest starym polskim żaglowcem. W jego wnętrzu znajduje się muzeum. Sam Skwer Kościuszki, jest również atrakcyjnym miejscem do spacerowania. Znajduje się na nim m.in. charakterystyczna fontanna. Odbijając od skweru w prawo znajduje się gdyńska plaża miejska, na której można odpocząć. Znajduje się tam też plac zabaw, przebieralnie, a niedaleko Muzeum Marynarki Wojennej (z artefaktami wojennymi) i Teatr Muzyczny. Oprócz tego w okolicy znajduje się sporo barów i pubów. Morze jest jedną z największych atrakcji w Gdyni, więc warto zastanowić się z wyborem takiego pokoju, z ktorego pada na nie widok. W kierunku bliżej miasta znajduje się kolejka linowo-terenowa prowadząca na Kamienną Górę, z której można podziwiać Bałtyk oraz miasto z góry. Oddalając się jeszcze bardziej w stronę centrum można skożystać z jeszcze jednego punktu widokowego – InfoBox, w którym oprócz obserwowania pięknej okolicy można również dowiedzieć się paru ciekawych rzeczy na jej temat. Te atrakcje w Gdyni mogą zmotywować do wybrania odpowiedniego pokoju.

Skwer Kościuszki
Źródło:  https://www.gdynia.pl

Zobacz również inne plaże w Gdyni!

Centrum Nauki Experyment

To jeden z pierwszych tego typu miejsc w Polsce. Znajduje się tam wiele interaktywnych wystaw, które powstały za pomocą nowoczensych technologii. Odbywają się tam również różne zajęcia dla dzieci.

Centrum Nauki Experyment
Źródło: https://experyment.gdynia.pl

Muzeum Emigracji

Znajduje się ono w budynku po dawnym dworcu morskim. Znajduje się tam specjalna sala dla dzieci, w której odbywają się zajecia edukacyjne.

Muzeum Emigracji
Źródło: https://www.gdynia.pl
Odwiedzając Jupmcity dzieci, ale również dorośli mogą wyładować swoją energię. Będąc w Gdyni warto odwiedzić plażę z molo i klifem (na który można wejść i podziwiać piękno polskiego morza) w dzielnicy Orłowo, gdzie można odetchnąć od miejskiego zgiełku. Na granicy miasta z Sopotem znajduje się Adventure Park Kolibki. Znajduje się tutaj m.in. park linowy. Można też zagrać w paintball. Do podobnego rodzaju rozrywki należy również Strefa Zoltar, gdzie można sobie postrzelać. W Muzeum Motoryzacji można wczuć się w klimat retro podziwiając odreatsurowane pojazdy. Dla dzieci niewątpliwie ciekawą atrakcją może być również rejs Galeonem po Zatoce Gdańskiej lub Porcie Gdyńskim. Oprócz rejsów oferują także imprezy dla dzieci. Po aktywnie spędzonym dniu w Gdyni chciałoby się szybko odpoczać, więc warto przeanalizować lokalizację wynajmu pokoju wzgledem zaplanowanych atrakcji.

 

Leave A Reply

Atrakcje które znajdują się blisko Pokoi pod Żaglami

Przed wynajmem będzie trzeba zatem dobrze przeanalizować kilka rzeczy. Przy wyborze pokoju, w którym zatrzymamy się w Gdyni należy zwrócić uwagę na to, czy będziemy woleli skupić cel swojej podróży bardziej w centrum miasta, czy na jego obrzeżach.

Cennik Pokoi Pod Żaglami

Akwarium Gdyńskie

Znajduję się ono na końcu Skweru Kościuszki. Można tam zobaczyć wiele organizmów, które żyją pod wodą, a należą do nich m. in. koralowce, ryby, czy płazy. Poza tym instytucja ta oferuje bogaty pakiet zajęć edukacyjnych na temat morskiego świata.

Akwarium Gdynia
Źródło: https://www.globtroterek.com

Błyskawica  ORP

Niedaleko akwarium znajduje się historyczny niszczyciel “Błyskawica” – ORP, który brał udział w wielu akcjach wojennych. Okręt można zwiedzić. Wewnątrz znajduje się wystawa dotycząca związku Polski z morzem.

Błyskawica
Źródło: https://radar.rp.pl

Dar Pomorza

Obok niego zacumowany jest “Dar Pomorza”, który jest starym polskim żaglowcem. W jego wnętrzu znajduje się muzeum.

Dar Pomorza
Źródło: https://www.trojmiasto.pl

Skwer Kościuszki

Sam Skwer Kościuszki, jest również atrakcyjnym miejscem do spacerowania. Znajduje się na nim m. in. charakterystyczna fontanna. Odbijając od skweru w prawo znajduje się gdyńska plaża miejska, na której można odpocząć. Znajduje się tam też plac zabaw, przebieralnie, a niedaleko Muzeum Marynarki Wojennej (z artefaktami wojennymi) i Teatr Muzyczny. Oprócz tego w okolicy znajduje się sporo barów i pubów. Morze jest jedną z największych atrakcji w Gdyni, więc warto zastanowić się z wyborem takiego pokoju, z którego pada na nie widok.

Skwer Kościuszki
Źródło: https://www.worldisbeautiful.eu

Kolejka na kamienną górę

W kierunku bliżej miasta znajduje się kolejka linowo-terenowa prowadząca na Kamienną Górę, z której można podziwiać Bałtyk oraz miasto z góry. Oddalając się jeszcze bardziej w stronę centrum można skorzystać z jeszcze jednego punktu widokowego – InfoBox, w którym oprócz obserwowania pięknej okolicy można również dowiedzieć się paru ciekawych rzeczy na jej temat. Te widoki mogą zmotywować do wybrania odpowiedniego pokoju w Gdyni.
Kolejka na kamienną górę
Źródło: https://www.dzieckowpodrozy.pl

Centrum Nauki Experyment

Pozostawiając centrum miasta można udać się do Centrum Nauki Experyment.

Dowiedz sie więcej o tym obiekcie

To jeden z pierwszych tego typu miejsc w Polsce. Znajduje się tam wiele interaktywnych wystaw, które powstały za pomocą nowoczesnych technologii. Odbywają się tam również różne zajęcia dla dzieci. Kolejnym wartym uwagi miejscem jest Muzeum Emigracji, które znajduje się w budynku po dawnym dworcu morskim. Znajduje się tam specjalna sala dla dzieci, w której odbywają się zajęcia edukacyjne. Odwiedzając JumpCity dzieci, ale również dorośli mogą wyładować swoją energię.

Centrum Nauki Experyment
Źródło: https://www.readyforboarding.pl

Molo

Będąc w Gdyni warto odwiedzić plażę z molo i klifem (na który można wejść i podziwiać piękno polskiego morza) w dzielnicy Orłowo, gdzie można odetchnąć od miejskiego zgiełku. Na granicy miasta z Sopotem znajduje się Adventure Park Kolibkii. Znajduje się tutaj m. in. park linowy.

Molo Gdynia
Źródło: https://dziecko.trojmiasto.pl

Muzeum Motoryzacji

W Muzeum Motoryzacji można wczuć się w klimat retro podziwiając odrestaurowane pojazdy. Dla dzieci niewątpliwie ciekawą atrakcją może być również rejs Galeonem po Zatoce Gdańskiej lub Porcie Gdyńskim. Oprócz rejsów oferują także imprezy dla dzieci. Po aktywnie spędzonym dniu w Gdyni chciałoby się szybko odpocząć, więc warto przeanalizować lokalizację wynajmu pokoju względem zaplanowanych atrakcji.
Muzeum Motoryzacji
Źródło: https://www.gdynia.pl

 

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.